Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tak žlutá mrcha už dolétala...... velká škoda. Zkoušel jsem jinou vrtuli ale nějak jsem špatně seřídil motor a ve větru už jsem se nestihl otočit na plochu. Šla po křídle, škody nepříjemné:
ObrazekObrazekTak jsem nelenil, a vyměnil ji za CAPa, rozpětí 1450mm, motor ASP 6,5ccm, serva Hitec HS 422. Klasická stavebnice jaké moc rád nemám, dosti slabé konstrukce, ale docela hezky vypadající:

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekJen jsem udělal nové uchycení podvozku pro naše travnaté letiště a vzhůru na zálet. Byla to opět hrůza jako se všemi malými éry, ale nakonec po vytrimování se s ním létalo dcela dobře. Asi při pátém letu v přemetu najednou rána a šustot, prasklo ve 2/3 křídlo. Když jsem viděl že je v křídle jen balzový !!! nosník a celá konstrukce křídla slepena jen kapkami jakéhosi "herkulese", bylo mi jasné, že to nemohlo přetížení v přemetu vydržet. Trochu divné u akrobata, ale je to přece stavebnice tak čemu se divím..... Model šel přímo do země, měli jsme s kolegou docela co dělat vytáhnout motor ze země. Trochu mne překvapilo, že u havárky takto lehkého letadlo odešlo skoro vše co odejít mohlo: u motoru uražený karbutátor, u přijímače rozervaná krabička a zohýbané konektory (a to byl zabalený v molitanu), dvě strhaná serva, prasklý vypínač, samozřejmě střeva vytrhaná. Škoda ho.......

Obrazek
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

škoda

(deny, 16. 7. 2009 14:38)

je mi líto toho letadla a moc.