Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tak opět další stránka, tentokrát spíše o letadlech typu F3A. Jedním z mých úlovků na modelbazaru byl tento "plameňák".

Obrazek

Obrazek

Motor SuperTigre 30ccm s pořádnou laděnou rourou, rozpětí 2100mm. Moc hezké éro a hlavně moc hezký zvuk.Ten velký obsah je tam slyšet. Myslel jsem že to bude můj hlavní stroj, jenže všechno je samozřejmě jinak. Létal jsem s ním ale docela dlouho, bez nejmenšího problému nebo karambolu, ale prodal jsem ho. Teď mne to trochu mrzí, ale nebyl tak obratný jako můj matador. Takže matador pořád zůstává stájovou jedničkou.

Vlastně Matadora jsem tady ještě nepředstavoval, tak tady je:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Je to také typ F3A, rozpětí 1800mm, a koupil jsem ho s motorem O.S.MAX 12,5ccm. Měl laděnou rouru, ale moc jsem s tím spokojen nebyl. Koupil jsem do něj nový Irvine 12,7ccm s normálním výfukem a velká spokojenost. Nevím proč, ale nějak ty osmaxy nemusím. Asi jsou dobré ale mám na ně smůlu. S Irvinem a s APC 13x8 je to příjemně živé éro,velmi obratné a příjemné na ovládání. Podvozek je bytelně uchycen v trupu, občas snese i trochu tvrdší přistání. Jen propruží a v pohodě. S matadorem létám rád, je to příjemné polétání. Nebo je to tím že s ním létám dlouho a mám ho v ruce. Každopádně je to mé éro No.1.

Ještě se musím "pochlubit": představoval jsem tady Storma, skvělé éro s 20ccm SuperTigrem, rozpětí 2200mm. Dlouho jsem s ním nelétal, čekal na prodej. Tak jsem se rozhodl, že ho trochu provětrám. Létal skvěle, byl jsem nadšen, tak jsem si dovolil i nějaké "kousky". No jak to dopadlo je vidět na fotce. Při průletu na zádech zakuckal motor, zpanikařil jsem a přitáhl........ rána jako z děla, do tvrdé louky se Storm zavrtal čtvrt metru hluboko a nemohl jsem ten motor ze země vytáhnout. Brečel bych......

Obrazek

Obrazek

Dalším přírůstkem je Rebel. Dvoumetrová klasika s motorem OSMax 15ccm, líbil se mi svými barvami. Létá normálně, nic co by se vymykalo průměru. Ale hezky se s ním přistává. Proč to nevím, ale všechna přistání s ním jsou ukázková..... Takže jen fotky pro názornost.

Tak fotky jsem někde ztratil, vyfotím ho znovu a dodám.......

Koupil jsem si Diablotina, takový skorovrak bez vybavení. Postupně jsem ho ze zbytků vybavil a udělal jsem z něj totální vrak. Nedalo mi to ale, tak jsem ho zase poslepoval a dovybavil, zde je výsledek :-) A létá to!!!

Obrazek

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Storm

(Jan, 21. 2. 2010 20:58)

Byl jsem majitelem tohoto letadla. Jmeno, napisy a ozdoby jsou ode mne. Skoda ze to takhle dopadlo ale urcite si svoje odslouzilo. Bylo to me prvni velke letadlo a moc jsem si ho uzil.

Preji hodne letu a stejny pocet pristani.

Jan Kraus jkraus@seznam.cz