Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tak novoroční polétání mám za sebou,byla neskutečná kosa, sněžilo a byla mlha. Bylo nás na letišti jen pár bláznů, ti létali s elektro, já jsem ani svůj model nevyndal z auta. Tak jsme alespoň poklábosili. Byl jsem létat na silvestra, to bylo moc hezky 8 stupňů a bezvětří. Bohužel při prvním startování motoru se mi vytrhla motorová přepážka a tak už jsem potom jen závistivě koukal na kolegu, který se proháněl po obloze. Ke konci roku jsem si kupil za opravdu skvělé peníze akrobata Canter, rozpětí 1470mm s motorem OSMax 46LA. Je to motor 7,5ccm s kluznými ložisky, čili nesmrtelný, ale bohužel také s nic moc výkonem. A protože létání s tímto modelem se mi zalíbilo, vyměnil jsem osmaxe za ASP 8,5ccm, s kterým toto éro létá nepoměrně rychleji (tedy lépe) :-)
Na silvestra jsem chtěl motor zkusit ještě s lepší vrtulí, masterkou, ale bohužel povolilo motorové lože. Epoxidem slepeno, teď jen vyčkávám na příhodné počasí, jsem zvědavý jak poletí.

Obrazek

 Dlouho jsem nepsal, no ono se nic moc nedělo, létal jsem jsem s dvěma éry, obě Extry a obě od CMP. První je stavebnice o rozpětí 1600mm, osazená nejdříve motorem 12,5ccm, což nebylo nic moc, tak jsem do ní dal OS Max 15ccm, to už je o něčem jiném! Létá hezky, slušný výkon, dobře se s ní přistává. Na to, že je to modeláři zatracovaná CMP, jsem spokojen.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Další Extra, opět CMP, rozpětí 2000mm, osazená digiservy a benzínem Turnigy 52ccm. Vypadá moc hezky, na obloze je skvěle vidět, padesátka chodí dobře, výkon stačí. Jen ta montáž křídel na letišti trvá trochu déle než by se mi líbilo. Pokud je zima, tak dostat 4 podložky a šroubky kamsi dozadu do trupu je problém. Ale to je asi to jediné, co mi na ní vadí. Je na ní předělán podvozek, původní uchycení a konstrukce není nic moc. Je ovšem potřeba létat na posekaném letišti, jinak jde na vrtuli a spotřeba vrtulí nepříjemně stoupá.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Katana

(Slávek, 19. 2. 2015 11:58)

Zdravím,našel jsem vaše stránky a koukám že máte eclipse.Zajímalo by mě máte u extry serva na výškovku dvě a jak je máte zapojený? Mam katanu a je to první model 2m rozpětí,tudíž dvě serva na výškovku,ale nemůžu přijít zda to jde na vyslilači naprogramovat. Jinak bych musel mechanicky otočit servo.děkuji a přeji mnoho nalítaných hodin se správně nastavenými křidélky!!!!

Hledani teziste

(Thoms, 3. 9. 2012 7:57)

Dobrej.
Prosim vas poradil by jste jak nejlip vyladit teziste letadla abych nemusel do vduchu pro overeni.
Zacinam a muj zatim Epp Yak tahne dolu:)vyskova je pri tom v rovine.
Pekny den.

Extra 330 l 1960 mm

(Pavel, 18. 3. 2012 0:31)

Doobrý den.Můžete mi dát radu jak máte vyosení motoru a kde je těžiště? Táhne mi nahoru a zatáčí do leva. Děkuji.

Turnigy??

(Michal Hubáček, 4. 2. 2012 19:28)

Ty máš Turnigy motor??jak běží??Já ji mám taky,ale při zahýbání vrtulí v něm nepříjemně klapká...

Re: Turnigy??

(Leoš, 5. 2. 2012 8:52)

Motor běží skvěle, ale při zahýbání vrtulí v něm taky cvaká....